Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Korzety

Domov > Korzety

Korzety, správne nebandážne ortézy trupu, pomáhajú liečiť trup a chrbticu. Korzety pozostávajú zo stabilného panvového koša, na ktorý sa napája vlastná časť zabezpečujúca korekciu. Takouto rámovou konštrukciou a tlakovými pelotami, alebo zariadeniami na aktívne udržiavanie osi chrbtice, sa dá dosiahnuť korektúra osovej odchýlky a deformity chrbtice, či už skoliózy alebo kyfózy.

Okrem liečby skoliózy sa nebandážne ortézy trupu – korzety predpisujú aj po operáciách, zlomeninách driekovej chrbtice a panvy, osteoporóze s patologickou fraktúrou a pod. na fixáciu a stabilizáciu chrbtice.

Na pracoviskách NEOPROTU používame na odobratie mier a výrobu korzetov jedinečnú technológiu CAD/CAM. Vďaka nej už pacient nemusí čeliť obťažujúcemu sadrovaniu celého trupu. Miery na model pomôcky odoberáme bezkontaktne 3D bioskenerom alebo pomocou aplikácie pre iPad či iPhone. Pomôcku zhotovíme presnejšie a v oveľa kratšom čase ako je obvyklý pri bežnom postupe výroby.

Dôležitý je aj vzhľad pomôcky, najmä ak ju má pacient používať aj počas dňa. Zvlášť u detí môže pestrý vzor a vzhľad pomôcky prispieť k motivácii a ochote dodržiavať pokyny lekára a ortopedickú pomôcku pravidelne používať. Na našich pracoviskách sú k dispozícii vzorkovníky s pestrou ponukou vzorov na výrobu korzetov.

Na stiahnutie

Ortopedické pomôcky CAD CAM technológioU