Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Ortézy končatín

Domov > Ortézy končatín

Ortézy končatín nebandážneho typu majú liečebný, profylaktický aj rehabilitačný efekt. Indikujú sa pri zlomeninách kostí, vykĺbení, vyvrtnutí, natiahnutí a poškodení väzov či kĺbov. Poúrazové ortézy sú určené na odľahčenie, fixáciu, niekedy aj ako náhrada za sadru, ale aj na korekciu poškodenej časti tela. Vyrábajú sa z rôznych materiálov podľa predpokladanej dĺžky používania a záťaže súvisiacej so životným štýlom pacienta. Pri potrebe rýchlej, krátkodobej aplikácie sa používajú ortézy z termoplastu (NTT). Takéto ortézy môžu byť neskôr nahradené pevnejšími polyetylénovými alebo, v prípade veľmi aktívnych ľudí či športovcov, laminátovými ortézami. Podľa potreby zhotovujeme ortézy s nastaviteľným rozsahom pohybu kĺbov lakťa či kolena. Prirodzenému pohybu kolenného kĺbu najlepšie zodpovedajú ortézy s dvoj- alebo viacosovým kolenným kĺbom.

Z estetických dôvodov je dôležitý aj výber farebných prevedení.  Zvlášť u detí môže pestrý vzor a vzhľad pomôcky prispieť k motivácii a ochote dodržiavať pokyny lekára. Na pracoviskách NEOPROTU majú naši klienti k dispozícii široký výber vzorov tak pre polyetylénové ako aj laminátové ortézy.

Všetky typy ortéz vyhotovujeme na mieru. Pri odoberaní mier, navrhovaní pomôcky a jej výrobe používame technológiu CAD/CAM.

Pozrite si krátke video o zhotovení ortéz dolných končatín na našich pracoviskách: