Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Protézy

Domov > Protézy

Poradenské protetické centrum


Ste pacient po amputácii a potrebujete protézu?

Vývoj v oblasti protetických pomôcok je už v súčasnosti tak ďaleko, že niektoré protézy umožňujú pacientom s chýbajúcimi dolnými končatinami chodiť a bežať po rôznych povrchoch aj schádzať po schodoch. V NEOPROTE sme úspešne aplikovali prvú slovenskú protézu s inteligentným bedrovým kĺbom – Helix 3D a vo všeobecnosti si dlhodobo udržiavame prvenstvo v aplikovaní a počte zhotovených inteligentných protéz, napr. C-leg, HYBRID, iLIMB.

Zvláštnu skupinu predstavujú aj myoelektrické protézy predlaktia a ramena. Ich pohyb je riadený myoelektrickými signálmi, ktoré sú snímané na koži pacienta pomocou elektród. Umelá končatina sa pohybuje podobne ako prirodzená, na základe mentálnych podnetov používateľa.

Dnešné technológie nám umožňujú vyrábať protézy takmer na nerozoznanie od prírody, s prirodzenou morfológiou a farbou pokožky, nechtami aj žilami. Silikónové náhrady môžu nahradiť tkanivo, ktoré nie je možné rekonštruovať chirurgicky.

Správne zhotovenie a nastavenie protéz končatín kontrolujeme v NEOPROTE pomocou špičkových moderných technológií (videoanalýza chôdze, laserové zameranie).

Na pracoviskách NEOPROTU vyhotovujeme všetky typy privykacích aj definitívnych protéz na mieru. Pri odoberaní mier, navrhovaní a výrobe protéznych lôžok využívame technológiu CAD/CAM.