Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

CAD/CAM technológia

Domov > Neoprot > CAD/CAM technológia

CAD/CAM technológia

Zatiaľ najpokrokovejšia technológia zamerania a výroby korzetov, protéznych lôžok a ortéz na Slovensku. Nahrádza nepríjemné sadrovanie pri odoberaní mier pacientovi, umožňuje odoberanie mier aj ležiacemu pacientovi kdekoľvek, bez potreby presunov, prináša väčšiu presnosť a rýchlosť zhotovenia pomôcky.

NEOPROT je prvý slovenský zhotoviteľ ortopedickoprotetických pomôcok, ktorý začal používať technológiu CAD/CAM, čiže počítačom podporované navrhovanie (Computer-Aided Design) a počítačom podporované modelovanie (Computer-Aided Modelling).

CAD/CAM technológia prináša novú úroveň komfortu pre pacienta a funkčnosti pre protetiku a ortotiku. Presvedčiť sa o tom môžete aj na krátkom videu, ktoré sme pre Vás pripravili:

Digitalizátor v CAD systéme dokáže zachytiť tisícky mier a vytvoriť z nich presný trojrozmerný digitálny model. Ortopedický technik tak môže upravovať model priamo v počítači pomocou sofistikovaného softvéru a všetky úpravy presne dokumentovať. Hotový výsledok jeho práce je odoslaný do riadiacej jednotky CNC frézy, ktorá model automaticky a presne vyfrézuje. Tak je v konečnom dôsledku protetická či ortotická pomôcka hotová a dokonale prispôsobená potrebám pacienta rýchlejšie, ako by trvala len samotná výroba sadrových modelov pri tradičnom procese.

Žiadne nepríjemné procedúry pre pacienta, žiadna sadra, žiadna bolesť, len vyššia presnosť a lepší výsledok o hodinu skôr!

Bezpečnosť použitia 3D bioskenera, resp. technológie CAD/CAM dokladujú prehlásenia o zhode a certifikáty bezpečnosti:

Na stiahnutie