Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Caretta Buggy

Domov > Sedačky a vertikalizátory > Kočíky > Caretta Buggy

Caretta Buggy

Nastaviteľný kočík určený na prepravu detí a mladých ľudí vysokých 130 cm až 160 cm. Tento vozík na kolieskach  uľahčuje každodennú starostlivosť o ľudí neschopných hýbať sa a sedieť samostatne, bez pomoci. Pri navrhovaní tohto vozíka pre mladých ľudí sme mali na pamäti svoju filozofiu, že správna poloha v sede je podstatná pre stimuláciu psychomotorického rozvoja a schopnosť hýbať sa pohodlne a bezpečné na otvorenom priestranstve má vysoko pozitívny vplyv ako na pacientov, tak aj na opatrovateľov. Sme presvedčení, že tento vozík pre mladých ľudí sa dá ľahko používať a predovšetkým poskytuje maximálnu stabilizáciu počas prepravy.

Farby: červená, modrá, sivá

Výhody:

Vozík poskytuje vynikajúcu stabilizáciu hornej časti tela pasažiera. Opory bočných strán, 5-bodový bezpečnostný postroj , vesta a pásy stabilizujúce panvu, ktoré umožňujú správnu a pohodlnú prepravu používateľa, pričom sa udržiava pasívna korekcia porúch držania tela. Sme odborníkmi na sedacie systémy, ktoré pracujú s malými deťmi v mnohých rehabilitačných centrách
a uvedomujeme si, aké dôležité je zabezpečiť stabilizáciu hlavy počas prepravy. Vozík má preto nový systém opierky hlavy, ktorý zaisťuje, aby hlava bola stabilizovaná v pohodlnej a bezpečnej polohe. Je možné nastaviť výšku bočných opôr hlavy.

Vďaka špeciálnej konštrukcii sedadla, ktoré sa skladá z elastických pruhov, je možné nastavenie tvrdosti sedadla. Toto sedadlo sa dá tiež nastaviť tak, aby sa mohlo skláňať a nezabudli sme ani na anatomickú polohu sedu.

Skladacia konštrukcia buginy ju umožňuje rýchlo zložiť. Kompaktná veľkosť po zložení dovoľuje pri rodinnej opatere prepravu vozíka v batožinovom priestore, lebo chápeme, že každý potrebuje cestovať.

Pre koho je kočík určený:

Kočík je určený pre deti a mladých ľudí s hmotnosťou do 55 kg postihnutých parézou, tetraplégiou či triplégiou, diplégiou alebo hemiplégiou. Je skvelou pomôckou určenou na používanie pri nasledujúcich ochoreniach:

  • mozgová obrna
  • svalové dystrofie
  • rôzne druhy paralýz
  • spina bifida
  • myelomeningokéla
  • stavy po poranení chrbtice
  • stavy po úraze hlavy a mozgu
  • stavy po cievnej mozgovej príhode
  • poruchy držania tela, zvlášť skolióza, ak sa nedá použiť iná liečba

Zariadenie nie je hradené zdravotnou poisťovňou.

Cena:

1 568,40 €

Doplnky:

Opora hlavy – doplatok: 87,60 €

Popruhy na abduktory nôh – doplatok: 14,40 €

Popruhy na chodidlá – doplatok: 12,00 €

Päťbodové popruhy – doplatok: 36,00 €

Bočná vetruvzdorná clona 2 ks – doplatok: 102,00 €

Krycí materiál na bočné tyče 2 ks – doplatok: 20,40 €

Poťah do dažďa – doplatok: 24,00 €

Krycí poťah na nohy – doplatok: 102,00 €

Ruksak – doplatok: 25,20 €

Košík (vrátane súčiastok) – doplatok: 102,00 €

Kontakty