Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Športové vložky

Domov > Vložky > Športové vložky

CENNÍK POŠTOVNÉHO A BALNÉHO

ZASLANIE ORTOPEDICKÝCH VLOŽIEK A/ALEBO OBUVI NA ŽIADOSŤ POISTENCA POŠTOU

Union

Poštovné 3,50 €
Balné 5,50 €
Spolu 9,00 €

VšZP

Poštovné 3,50 €
Balné 5,50 €
9,00 €

Dôvera

Poštovné 3,50 €
Balné 5,50 €
Spolu 9,00 €

Účinnosť: od 1. apríla 2023

Jednoduché ortopedické vložky na mieru

Jednoduché ortopedické vložky sú zhotovené individuálne, na mieru pacienta. Zohľadňujú jedinečný tvar, ale aj prípadné poškodenie jeho chodidiel.  Stabilizujú a podporujú chodidlá tak v pozdĺžnej ako i priečnej osi. Vložky udržujú chodidlá v optimálnej pozícii a zabraňujú svalovej únave. Indikujú sa aj pri plochonoží I. a II. stupňa podľa Godunova  a pri plochonoží na základe zníženej priečnej klenby nohy.

Špeciálne ortopedické vložky na mieru

Individuálne zhotovené špeciálne vložky pomáhajú korigovať deformity chodidla, zabraňujú poškodeniu nôh u diabetikov, u detí sa používajú napríklad pri liečbe valgózneho (do “X”) a varózneho (do “O”) postavenia chodidiel. Používajú sa aj ako podporný prostriedok pri nácviku správneho držania tela či liečbe chybného držania tela.

Základom výroby vložiek na mieru je presný merný podklad, digitálny odtlačok nôh, urobený pomocou  skenera. Zdravotný účinok ortopedických vložiek totiž závisí najmä od presnosti pri odoberaní merných podkladov a presnosti pri samotnom zhotovení. Väčšinu špeciálnych vložiek na mieru preto zhotovujeme pomocou digitálnej CAD/CAM frézy.

KÓDY ŠÚKL:

I 10007

Vložky ortopedické individuálne, jednoduché, úhrada poisťovňou 1 x za rok s doplatkom pacienta min. 9 €; u poistencov do 18 rokov 2 x za rok s doplatkom min. 9 €.

I 10008

Vložky ortopedické individuálne, špeciálne, úhrada poisťovňou 1 x za rok s doplatkom pacienta min. 9 €; u poistencov do 18 rokov 2 x za rok s doplatkom min. 9 €.

Preskripčné obmedzenie

OPR,ORT,CHI,TRA,RHB

Ceny na priamu platbu

Ortopedické vložky individuálne zhotovené na mieru pacienta: 49 € a 84 € podľa náročnosti

Poistenci zdravotnej poisťovne Union majú zľavu 5 %.

Uvedená cena neplatí pre športové vložky na priamu platbu. Ceny športových vložiek sú uvedené pri jednotlivých vzoroch.