Moderné technológie
Zvyšujeme nádej
Odborný prístup

Špeciálne vložky korýtkové polotuhé

Domov > Vložky > Špeciálne vložky korýtkové polotuhé

Špeciálne vložky korýtkové polotuhé

Špeciálne ortopedické vložky s pevným vedením päty, vhodné na liečbu valgózneho ( do “X” ) a varózneho ( do “O” ) postavenia chodidiel. Pomáhajú chodidlá dokonale fixovať tak, aby nedochádzalo k nežiaducim bočným pohybom pätovej časti nohy. Pri dlhodobom používaní topánok s nevhodným opätkom môže totiž dôjsť k zafixovaniu patologického vybočenia členkov smerom dovnútra – tzv. valgózne postavenie chodidla (pri správnom stoji sú päty mierne vybočené smerom navonok – varózne postavenie). Vybočenie členkov dovnútra je často spojené s plochou nohou a jej bolestivosťou.

Vďaka “korýtku” v oblasti päty zabezpečujú tieto vložky stabilitu päty, a tým korigujú jej nesprávne postavenie do “X” alebo do “O”. Zvlášť u detí je často potrebné korigovať chybné postavenie päty, nakoľko pozdĺžna klenba je do 3 rokov chránená tukovými vankúšikmi. Korigovaním päty vplývame aj na formovanie pozdĺžnej klenby nohy. Vložka musí byť plne kontaktná s chodidlom, lebo len vtedy vie kontrolovať správny odval chodidla.

Celé korýtkové polotuhé vložky sú vhodné hlavne pre deti, trojdimenzionálne stabilizujú pätu v správnom osovom postavení. Môžu byť doplnené vhodnými korekčnými prvkami ako je supinačný, pronačný klín alebo podpätenka.

Na pracoviskách NEOPROTU vyhotovujeme všetky typy ortopedických vložiek na mieru. Na odobratie mier používame digitálnu vizioskopiu, resp. digitálny skener – bezkontaktný spôsob zamerania bez akýkoľvek nepríjemných pocitov u pacienta.

Kód ŠÚKL:

I 10008 – Vložky ortopedické individuálne, špeciálne, úhrada poisťovňou 1 x za rok s doplatkom pacienta min. 9 €; u poistencov do 18 rokov 2 x za rok s doplatkom min. 9 €.

Preskripčné obmedzenie:

OPR,ORT,CHI,TRA,RHB

Cena na priamu platbu

84 €

Poistenci zdravotnej poisťovne Union majú pri priamej platbe zľavu 5 %.